reede, 10. september 2021

Teeks kokkuvõtteid, aga ei viitsi veel...

Ma tean, et päris mitu inimest ootab huviga postitust, kus oleks siis kirjas, kuhu ja kui palju ma siis makseid olen teinud. Kui palju lepinguid ära klaarinud ja nii edasi. Enamus tehinguid, mis mul plaanis oli, on mul reaalsuses tänaseks juba tehtud. Väikseks takistuseks on internetipanga limiidid, mis on tänaseks juba nii suured, et nende edasiseks suurendamiseks peaks pangainimestega juba suhtlema hakkama. Aga see mõte on mulle hetkel siiski piisavalt vastumeelne, ma ei viitsi kohe üldsegi kellegagi suhtlema hakata ja kellelegi midagi selgitama hakata. Sest mida madalamal orbiidil ja vaiksemalt ma asju toimetan, seda parem suures pildis. Sest noh, kohe üldsegi ei taha pikemas plaanis kellelegi silma jääda. 

Lisaks olen tegelikult tänaseks natuke motivatsioonikriisis kogu selle rahavärgi suhtes. Ma lihtsalt ei viitsi neid numbreid kokku võtta, neid Excelisse kirjutada, neid analüüsida. Vabandan nii enda kui kõigi teie ees. Usun, et küllap saan ühel hetkel sellest kõigest üle ja teen selle töö ära. Aga jah, praegu oleks nagu mingi täielik üleküllastus tekkinud. Ei taha. 

Samas saan rõõmuga öelda, et kõige tähtsam plaani osa on mul tänaseks 100% täidetud - mul ei ole hetkeseisuga enam mitte ühtegi aktiivset krediidikonto lepingut. Ning siia lisaks saan öelda seda, et tegelikult ongi nende lepingutega ka tehnilises mõttes kõige lihtsam kogu see enneaegsete tagasimaksete korraldamine. Ma ei pea kellelegi kirju saatma ja mingeid lõpparveid küsima. See summa on igapäevaselt nähtav. Võta lihtsalt ette ja maksa ära. No umbes nii nagu alljärgneval credit24.ee puhul. Lihtsalt vajuta nuppu ja tee asi ära.

Niiöelda klassikaliste kiir- ja tarbimislaenudega nii lihtne ei ole. Seal on vaja kirju kirjutada ja inimestega suhelda. Ilmselt on see mõistetav ka, sest kui krediidikontod ongi sellised vaba graafikuga lepingud, siis tavapärasemad laenulepingud on ju konkreetse fikseeritud graafikuga ja seal ongi vaja täpsemalt teada, mis seis on. Lisaks igasugused enneaegse tasumise lisatasud (enamasti ca. 1% laenujäägist), juba arvestatud intressid jne. Aga noh, suures plaanis pole hullu - saame hakkama. Lihtsalt päris palju energiat ja möllamist läheb selle kõige peale, kui neid lepinguid on oma 20 kanti. 

Kokkuvõttes, ma nüüd kogun veidi, puhkan sel nädalavahetusel kogu sellest värgist ja küllap tuleb peagi ka detailsem ülevaade.

7 kommentaari:

 1. Kas sa lõpetasid need krediidikonto lepingud kuidagi ära siis või maksid lihtsalt limiidi nulli? Ma mõtlen ise ka, kas peaksin need kohe täiesti ära lõpetama. Huvitav kas see midagi muudab mu krediidiskooris kui need nullis seisavad ja ei kasuta, aga olemas on...

  Tervitades
  M

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hetkeseisuga on need lihtsalt nulli makstud. Seda tuleb ilmselt veel eraldi uurida, kas ja kuidas neid päris sulgeda saab. Laenukontorid ilmselt sellest huvitatud pole, et neid päris kinni pannakse, nad tahaks meid ikka edasi lõa otsas hoida. Aga võibolla teen neile liiga ja tegelikult saab kenasti ikka kõik suhted ilma vaevata lõpetada. Kui kellelgi sellega kogemusi, võiks teada anda.

   Kustuta
 2. Minul mõjutas krediidikonto olemasolek väljastatava kodulaenu hulka. Tuli välja sellega, et üks väiksem makse oli tehtud pangakontol (alla kahe euro!). Asja selgitamine ja setitamine pikendas taotlust 1,5 nädalat. Kui palju laenuvõimekust selle võrra alla hinnati, minule kliendina teatavaks ei tehtud. Aga see oli ühes pangas, kus lihtne krediidiarve sulgeda. Ei usu, et teistes asutustes rohkem kui 1-3 kirja lõpetamiseks vaja on. Aga seda küll usun, et mõistlik on need sõltuvusravi ajaks sulgeda ja see olematu vaev ette võtta.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kindlasti võtan selle protsessi ette ja sulgen kõik ebavajalikud kontod.

   Kustuta
 3. Suhtlesin täna ühe kaasteelisega, kes ütles, et tegelikult on mu motivatsioonikriis täiesti mõistetav ja ta tõi ka väga meeleoluka näite selle kohta (kasutan natuke viisakamaid väljendeid, aga mõte jääb samaks) - kui sa ikka WC-s oma häda nr. 2 ära teed ja koormast vabaned, siis sa ei hakka ju tulemust inspekteerima, sa lähed eluga edasi.

  VastaKustuta
 4. Nende krediidikontodeha on jah nii, et kui Sa seda kinni ei pane, siis on see kasutamiseks valmis 24x7. Vähe sellest, Sinu head sõbrad IPFist meenutavad Sulle regulaarselt selle olemasolust. Ja kui see ei aita, siis hakkad iga kuu saama eirpakkumisi - luba neil õlg alla panna, 3 kuud intreissi pärast ära muretse, Nad lihtsalt tahavad aidata.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, seda taktikat kasutavad nad tegelikult sisuliselt iga tagasimakse puhul. Nii kui vabaneb kasvõi 20 eurot krediiti, nii on peagi oodata mingit kirja ja smsi. Aga esimesed kontod on mul juba kinni pandud. Näiteks Ferratum pakub ka sellist varianti, mis ei lase lepingu lõpetamisel tulevikus enam nende juures kontot avadagi (vähemalt nii nad mulle seda tutvustasid). Tuleb lihtsalt ükshaaval kõik need ette võtta, kirjad-avaldused teele saata ja üks rasvane punkt kogu sellele eluetapile panna. Mitte ükski inimene ei tohiks võtta 60+% KKMiga laenukohustusi...

   Kustuta