Reede, 9. aprill 2021

Kohustuste seis, 09.04.2021 seisuga

Annan vahepeal teile detailse ülevaate, kuidas mul need rahalised seisud siis on tänase seisuga. Mõned aprilli arved on veel maksmata ja olin sunnitud omaraha arve näiteks edasi lükkama, sest muidu poleks lihtsalt enam välja tulnud. Selle tabeli juures on oluline märkida, et kui keegi hakkab siin varasemate tabelitega seda võrdlema, siis tegelikult oli detsembris seis veidi segasem selle tõttu, et siis olid mõned laenud veel maksepuhkustega. Tänaseks on seis konkreetsem ja selgem - ainult Bondora laenud (kuuluvad väikelaenude gruppi) on maksepuhkustel. Kõik ülejäänud laenud on hetkel täislaksuga.


Kui ma vaatan neid praeguseid lepinguid, siis sel aastal lõpeb vaid üks kohustus - üks Telia järelmaks saab suvel makstud ja vabaneb igakuiselt 33,50 EUR. Abiks ikka. Järgmisel aastal on samuti oodata ühe lepingu lõppemist, aga sellega on hetkel raske arvestada, sest on teadmata, mis seisus ma selleks ajaks üldse olla võiksin - kas on juba inkassod või muud tegelased mu elus sees või mitte.

Ehk siis kokkuvõttes on seisud loomulikult oluliselt paremad, kui nad olid siin eelmisel sügisel. Progressi on näha ja tunda. Ning eks see tegelikult annab ka sellevõrra rohkem mänguruumi, kui uuesti erinevate laenuandjatega kompromisse pean otsima hakkama ja aegajalt ajutiselt siia-sinna võlgu jään. On ikka päris suur vahe, kas igakuine puudujääk on 1700 EUR või 600 EUR.

Nagu ma kunagi ühes postituses kirjutasin - "Ma panen siia kirja ka selle numbri, kui suur on mu kohustuste kogusumma tänase, 16.10.2020 seisuga. Siia sisse on arvestatud kodulaen, kõik väikelaenud, kiirlaenud, järelmaksud, krediidikontode kasutusse võetud summad. See summa on 197121,05 EUR. Võib siis ilmselt vabalt öelda, et see ongi see minu põhi.

Tänase seisuga on see summa 172800,19 EUR. Ehk siis poole aastaga on põhiosajäägid vähenenud laias laastus 24300 EUR (siin siis muidugi sees see juba ette ära kulutatud pensionifondi raha 18000 EUR). Kui võtta siit välja kodulaenu seis, siis on muude laenude jääk langenud 95757,01 EUR pealt (16.10.2020 seisuga) tänaseks 73175,51 EUR peale. Aga tegelikkuses ma sellele põhiosajääkide vähendamisele nii palju tähelepanu ei pöörakski. Minu jaoks ongi hetkel "A ja O" just see, et saada jooksvad kuumaksed nii väikeseks kui võimalik. Et saaks ometigi sellise rütmi, kus ma saan oma sissetulekutega (kasvõi ületundide või lisatöödega) kõik kohustused täidetud. Alles siis taastub enamvähem normaalne elutempo. Mis seal siis ikka - rutiinne igapäevapingutus jätkub.

6 kommentaari:

 1. Kui suur osa kuumaksest on intress?
  Ma olen koguaeg mõelnud, et raha teeb raha ja just selles mõttes, et kui on ette näidata hea sissetulek, siis intress on minimaalne, kuid kui niigi pisku käes, siis intress röögatu, et see vaene inimene veel vaesemaks teha.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Intresside osakaalust olen igakuiselt eraldi ülevaate teinud. https://volglane.blogspot.com/search/label/kuukokkuv%C3%B5te

   Kustuta
 2. Kui suur sul praeguse seisuga puudujääk on (ilma lisasissetulekuta)? Kas puudu on ainult nö elamisraha või ka mingi osa jooksvatest laenumaksetest?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ilma lisatöödeta ja ületundideta oleks ka laenumaksetest puudu ca 250 eurot. Sellele siis lisanduvad erinevad kommunaaltasud ja muidugi söögikulu. Õnneks transpordi ja riietekulud näiteks on sisuliselt nullis praeguses pandeemias.

   Kustuta
 3. Ma pole küll blogi põhjani lugenud, aga üks mõte mul on. Sa kajastad kulupoolt blogis. Tõsine töö, mis sa teed. Aitajate töö tänuväärne. Äkki kajastaksid ka tulupoolt ja kodukulsid. Sedasi äkki saaks abistada kas sõna või teoga sind tulu teenimisel või kodukulude vähendamisel/optimiseerimisel. Netis näiteid küll ja küll.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh asjakohase märkuse ja ettepaneku eest. Kindlasti võtan seda arvesse ja proovin ka sinna suunas oma postitusi suunata.

   Kustuta